• slash
  • slash
+90212 852 73 47 / +90507 752 65 34
İletişim Sabit/Cep
info@teknoconvey.com
7/24 Bize Ulaşabilrsiniz.
MENU
Vacuum Conveying System For Powder

Vakumlu Taşıma Sistemi

Hammadde Taşıma Sistemleri

Vakumlu taşıma teknolojisi, gıda ve kimya sektöründe  ürün imalat süreçlerinin kaçınılmaz bir parçası haline gelmiştir.

Giderek daha geniş bir görevler dizisi için kullanılıyor: kahve çekirdeği gibi malzemelerin işlem hattında taşınması, karışım malzemelerinin harmanlanmasında kullanılan mikserlerin beslenmesinde kimya  ve kozmetik endüstrisinde kullanılan toz, pelet ve granül formundaki ürünlerin sevkiyatında çok yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Vakumlu taşıma konusundaki artan inancın , sayısız avantajını düşündüğünüzde bunun anlaşılması zor değildir. Gıda işleme uygulamalarında malzeme ve bitmiş ürünler aktarılırken vakum konveyörlerin kullanılması tavsiye edilir, güvenli ve hijyeniktir bir ekipmandır. Granüller ve tozlar, bir dizi başka malzemenin yanı sıra vakumlu taşıma için idealdir. Neme ve kirlenmeye duyarlı olan malzemeler bile, vakumlu konveyör ile güvenli bir şekilde taşınabilir.

Gıda endüstrisindeki çoğu firma ve üretici, karıştırıcıları veya harmanlayıcıları yüklemek ve boşaltmak için pnömatik vakumlu konveyörler kullanır. Bazı şirketler cips üretiminde nişasta ve tuz gibi birden fazla malzemenin karıştırılması için vakumlu konveyörler kullanıyor. Diğer işletmeler, işlem sırasında zarar vermeden büyük miktarda taze bileşenleri paketleme makinelerine taşımak için konveyörler kullanıyor.

TeknoConvey paslanmaz çelik vakumlu konveyörler, tozları, nişastaları ve diğer kuru taze bileşenleri taşımak için idealdir. Pnömatik tahrikli vakum ejektör pompalarıyla çalışan vakum konveyörü, bu sistemler güvenle ve sessizce 13-15 ton / saat malzeme taşıyabilir.

Yiyecek veya kullanıcı ürünleri üretim ortamınız için en iyi vakum konveyörümüzü seçmek, özenli bir önem gerektiren zorlu bir iştir. Bir sistem gerekli sağduyu olmadan seçilirse, çalışma kayıpları, verimlilik kaybı, duruş süresi, segragasyon vb. gibi ciddi sorunlara neden olabilir.

Vakumlu bir taşıma sistemi seçerken aranacak çok çeşitli spesifik özellikler ve faydalar vardır. İdeal bir hammadde aktarma sistem verimliliği optimize eder ve toplam verimliliği arttırır.

Mekanik vakum pompalarına karşı pnömatik ejektör vakum pompaları;

Vakumlu taşıma sistemlerinde en çok kullanılan vakum pompası tipleri pnömatik ve mekaniktir. Bu iki tip vakum pompası arasındaki temel fark,  enerji kaynaklarında yatmaktadır; Pnömatik ejektör vakum pompalarına basınçlı hava  enerji kaynağıdır vakumu oluşturan ve mekanik vakum pompaların da ise elektrikli motordur. Pnömatik vakum pompaları daha küçük, daha kompakt ve daha hafiftir, bu da mekanik pompalardan daha verimli olmalarını sağlar. Ek olarak, pnömatik pompaların hareketli, sürtünme ve kıvılcım yaratması gereken hareketli parçaları yoktur !! Ancak bunun aksine, mekanik pompalar birçok  hareketli parçaya sahiptir ve düzenli yağlama ve bakım gerektirir !!!

 

Pnömatik vakum pompalarının mekanik pompalar üzerindeki diğer bir faydası, aralıklı olarak dur kalk şeklinde sonsuz sayıda çalışabilmeleridir. Pnömatik bir vakum pompasıyla, vakumu aralıklı olarak kullanmak için havayla çalışan bir solenoid valf bileşeni eklenebilir, ancak mekanik bir pompanın sürekli çalışması gerekir. Ayrıca, mekanik pompaların sadece 0Cº - 37Cº arasındaki bir ortam sıcaklığı aralığında düzgün şekilde çalışabilirler, pnömatik vakum pompalarının ise pnömatik işlemlerinden dolayı ortam sıcaklığı koşullarından daha az etkilendiği unutulmamalıdır.

Son olarak, pnömatik vakum pompaları minimum ürün bozulması, mükemmel malzeme tutma ve sistem konfigürasyonu kolaylığı sunar. Sonuç olarak, mekanik pompalarla ilişkili ısı, gürültü ve kirlenme sorunları ortadan kalkar.

Gıda ve malzemelerin vakumla taşınması; Bazı kahve karışımı tozu bileşenleri, pakate konmadan önce bir karıştırma haznesinde karıştırılır. Çok sayıda farklı bileşeni karıştırma haznesine taşımak için bir vakumlu taşıyıcı kullanılır. Bir seferde bir bileşen sistem içerisinde taşınır.

Tek yapılı bir konveyörü tercih etmekten ziyade esneklik ve modülerlik, sadece tek bir uygulama için kullanılabileceği ve esneklik sunmadığı anlamına gelir, kullanıcıların çeşitli ürünleri karıştırıp eşleştirmelerine izin verecek şekilde özelleştirilebilen bir konveyör seçilmesi iyi bir fikirdir ;ihtiyaçlarını karşılamak için.  Gıda tozları ve granüller, farklı yoğunluklara ve akış özelliklerine sahip olduklarından, konveyörün modüler olması ve şeker, çekilmiş kahve ve kahve karışımlarını oluşturan süt gibi çeşitli farklı kuru malzemeleri çalıştırabilmesi önemlidir.

Sistemin hızı bir vakum konveyörü durmadan hızda malzeme taşıyabilmelidir. Bazı sistemler ürünü saniyede 0 ila 20 metre arasında taşıyabilir. Ayrıca, maksimum ürün miktarını taşımanıza izin veren bir konveyör arayın. Saatte 15 tona kadar malzeme aktarabilmenizi sağlayan sistemler vardır, sınırlarda dolaşmak doğru değildir.

Daha az atık içeren hijyenik çözüm. Gıda endüstrisinde taşınan malzemenin tamamen hijyenik olması ve herhangi bir patojenle temas etmemesi için idealdir. Taşıma sistemi kaynaktan hedefe kadar güvenli ve emniyetli olduğunda, kirlenme veya toz yaratma riski yoktur, bu sayede işlemin genel sağlık ve güvenlik yönlerini iyileştirir. Kapalı bir vakumlu taşıma sisteminin bir açık bantlı konveyör sistemine kıyasla bir başka avantajı, hammaddelerin düşmemesi ve parçalanmamasıdır.

Vakum konveyör filtrasyonu; filtreler vakum konveyörünün ayrılmaz bir parçasıdır, çünkü toz ve ince toz parçacıklarının vakum pompasına çekilmesini ve ortamlara kaçmasını önlerler. Ek olarak, filtreler ürünü yabancı cisimlerden korur. Filtrelerimiz tüm toz uygulamalar için idealdir ve partikül büyüklüğü 0,5 mikron ve daha büyük olan tozlar için kullanılmaktadır. Biz tüm toz partiküllerinin % 99.9'unu filtreleyen yüksek verimli partikül filtreleriyle donatılabilecek konveyörler sunmaktayız. Partikül büyüklüğü 0.5 mikrondan büyük tozlar için ilave filtre tipleri mevcuttur.

Gıda ve toz malzemelerin vakumlu taşınması

 

Konveyör seçim sürecinde bu önemli adımı test eden laboratuar sıklıkla göz ardı edilir. Bu özelliğe sahip bir üretici bulabilirseniz, avantajlar açıktır. Laboratuarımızın çeşitli dikey ve yatay mesafelerdeki taşıma özelliklerini değerlendirmek için çeşitli toz, granül veya akışını test edebildiğinden emin olabilirsiniz. Vakum döngü süresi ve enerji tüketiminin yanı sıra, belirli bir mesafe boyunca saat veya dakika başına taşınan hacmin bir analizini görme fırsatını da isteyebilirsiniz.

Akışkanlaştırma, basınçlı havanın gözenekli ve süngerimsi bir malzemeden geçmesine izin vererek, serbest akışkan olmayan malzemenin vakum alıcısından serbestçe boşalmasını sağlayan sürtünme katsayısını azaltan bir yastık oluşturur. Akışkanlaştırma, pek çok şekerin ve nişastanın ortak bir özelliği olan serbest akmayan tozların taşınması için idealdir. İdeal olarak, konveyörler, üreticilerin ürün üretimi için taban alanını en üst düzeye çıkarmasını sağlayan nispeten küçük bir alan kaplar.

Çeşitli konveyör parçalarının şekli, sadece verimlilik açısından değil, aynı zamanda güvenlikle ilgili olarak da önemli bir husustur. Örneğin, bazı konveyör modüllerinin konik şekli onları bükülmez hale getirerek, patlama riskini ortadan kaldırır. Gıda ve kimya endüstrisi için konveyörler, en zorlu koşullarla başa çıkabilmek için dayanıklı bir malzemeyle yapılmalıdır. Doğal temizlik gücü ile birlikte kolay temizleme kabiliyeti, paslanmaz çeliği sıkı hijyen koşulları için tercih edilen malzeme yapar.

TEKNOCONVEY’ın test tesisi, müşterilerin toz, granül veya değişik  numunelerini test etmelerini sağlar. Test, vakum çevrimi süresinin ve enerji tüketiminin etkili olmasını sağlar. Kullanıcılar, besleme noktasındaki havanın miktarını artırarak ve azaltarak konveyör hattı boyunca akış özelliklerini değiştirebilmelidir. Bu, vakum pompasındaki besleme basıncını ayarlayarak ürün hızını artırarak veya azaltarak da başarılabilir. Akış modülasyonu malzemenin taşıma şeklini değiştirir ve operatöre daha fazla kontrol sağlar.

Müşteriler ilerimize, tamamlayıcı sistemleri ve portatif stantlar gibi taşıma sistemi için aksesuar seçimi sağlayabilecek bir tedarikçiyiz. Bu gibi cihazlar, vakumlu konveyör performansını büyük ölçüde optimize eder. Akışkanlaştırma özelliği, hem besleme kaynağında hem de vakumlu konveyör alıcısından deşarjda tutarlı ve güvenilir bir ürün akışı oluşturur. Akışkanlaştırma, serbest akışlı olmayan tozların taşınması için idealdir. Endüstriyel ürünler gibi, konveyörler kullanıcıyı garanti süresi boyunca masraflı onarımlara karşı koruyan garantiler ile birlikte gelir.

Çalışanlarınızın bileşenlerini elle beslenmesini, akciğerlerine toz veya kimyasalları soluma riskini verir. Ek olarak, ağır çuvalların kaldırılması ve taşınması ciddi sırt veya omuz gerilmesine neden olabilir. Uygun taşıma sistemiyle, çalışanların solunması veya fiziksel yaralanma riskini azaltarak daha fazla sayıda malzeme güvenli bir şekilde taşınabilir. Malzemelerin elle taşınması da üretimde verimsizliklere neden olur.

Otomatik sistem müşterileri için en yüksek kalitede ürünün kontrol edilmesi ve sağlanması çok daha kolaydır. Enerji verimliliği ve düşük kirlilik ihtiyacının artması ile sağlık bakanlığı, emisyon kontrolü ile ilgili düzenlemeleri sıkılaştırdı. Taşıma ekipmanınızın en son endüstri standartlarına uygun olduğundan emin olun; mekanik sistemler sıklıkla yağ veya yağ kirliliği tehdidi oluşturur. Güvenlik, performans, esneklik ve ergonomi ile ilgili sayısız kriterin dikkatlice değerlendirilmesini gerektirir. Ancak bu süreçte harcanan zaman, üretim operasyonunuzun genel sağlığına paha biçilmez bir yatırım olacaktır.

TeknoConveyvey, dünyadaki vakum konveyör kullanıcılarının verimliliğini ve çalışma ortamını iyileştiren yenilikçi çözümler tasarlayan, endüstriyel vakum teknolojisinde liderdir. TeknoConvey, eksiksiz bir vakum konveyör hattı yelpazesi ve çeşitli otomatik malzeme taşıma ve fabrika otomasyon işlemleri sunmaktadır. Gıda veya kimyasal üretim süreciniz için bir vakumlu konveyör sistemi seçimi hakkında daha fazla bilgi için, lütfen www.teknoconvey.com adresini ziyaret edin.

 

cizgi VİDEO GALERİ / Tümünü Göster cizgi
cizgi FOTOĞRAF GALERİ / Tümünü Göster cizgi