• slash
  • slash
+90212 852 73 47 / +90507 752 65 34
İletişim Sabit/Cep
info@teknoconvey.com
7/24 Bize Ulaşabilrsiniz.
MENU
TOZ VE SIVI MİKSERLER


TeknoMix Ploughshare ( Pulluk Kazayağı Tipi) Karıştırma Mikseri

 

 

Ploughshare mikser karıştırıcımız, çok yönlüdür hemen hemen her türlü üründe; kurutma amaçlı, toz granül karıştırma, lifli maddelerin karıştırılmasında, sıvı içeren nemli katı maddelerin karıştırılmasında, macunsu malzeme ve yüksek viskoziteli karışımlar  gibi  her tür malzemeyi işleyebilmektedir. 
Ploughshare Karıştırıcı Mikserimiz, bileşik, ince karıştırma, dispersiyon, süspansiyonlaştırma, emülsifiye etme, hava alma, tavlama, kimyasal veya fiziksel reaksiyonları hızlandırma, granülleştirme, aglomeraların parçalanması, vb. dahil olmak üzere sayısız işlemlerde kullanılabilir. Bu özellikler zor karışımlar için uygundur 1.000.000 parça içinde  karışım oranı: 1/100,000 oranıyla karışımı eser elementler olarak işlem yapar.

Mikserimizin temel yapısı:

 

TeknoMix ploughshare mikser, silindirik bir boru  içinde dönen merkezi olarak monte edilmiş yatay bir şafttan oluşur, pulluklar veya diğer kaz ayağı şekilli karıştırma elemanları, merkezi olarak monte edilmiş şafta bağlanır, malzeme besleme üst kısımda özel girişler vasıtasıyla yapılır, ön taraftaki gömme giriş bakım kapakları, pnömatik veya manuel olarak çalıştırılan mikserin altındaki bir bir çıkış  tahliye vanası ve tam bir tahrik ünitesinden oluşmaktadır.

Mikserin operasyon süreci:

 

Karıştırma haznesi,% 30 ile % 70 kapasitede  doldurulur, böylece her bir partikülün mikserin ana alanı içinde dağılması sağlanır. Pulluk biçimli karıştırma elemanları, ürünün karıştırma alanı boyunca hareket etmesini sağlayan yoğun eksenel ve radyal hareket yaratır. Karıştırma elemanlarının ve tambur duvarının ayarlanması ve döndürülmesi ile birlikte şekil ve açı, ürünün tambur duvarının yüzeyinden kaldırılmasına neden olur. Mikser hala çalışırken herhangi bir ayrışmanın önlenmesi için ürün otomatik olarak boşaltılır.

Laboratuvar ve Pilot Uygulamaları:

 

Araştırma ve Geliştirme amaçlı laboratuvar ve pilot boyutunda ploughshare mikserleri sunabilmekteyiz. Küçük boyutlu makine, Ar-Ge malzemeleri pahalı olduğunda ve ilk aşamada bütçe limitini karşıladığında müşteriler için çok yararlıdır. Laboratuar ve pilot mikserin iyi performansından sonra orta büyüklükte veya daha büyük bir ölçekte mikseri büyütmek kolaydır.

Turbo karıştırıcılarla özel tasarım:

 

TeknoMix Multi-Parçalayıcı'ın ana miksere montajı, karıştırma işlemi sırasında aglomeraların parçalanmasını sağlar. Karıştırma elemanı ile birlikte, Turbo Parçalayıcı ilk üründeki topakları yok eder, macunsu yapıştırıcıları kırar ve toz halindeki maddelerin nemlendirilmesi sırasında aglomerasyon oluşumunu engeller. Turbo Parçalayıcı Mikserlerimiz, kendi motoru tarafından bağımsız olarak çalıştırılmaktadır.

Diğer özelliklerimiz:

 

- Farklı malzemeler için farklı tipte karıştırma elemanları
 
TeknoMix başlıca iki tip karıştırma elemanı - pulluk (ploughshare mikser için kaza ayağı karıştırıcı ) ve paddle (kürek tipi mikser karıştırıcı ayağı için) sağlar. Her ikisinin de avantajları vardır: pulluk elemanı, yoğun ve kalın toz veya macun malzemelerine kolayca nüfuz edebilirken, kürek elemanı daha geniş bir viskozite yelpazesini kapsayabilir.

- Mikser malzemesi

 

Karbon çelik, SS304, SS316 / 316L, 316 T, Dubleks paslanmaz çelik, ss310, vb. tarafından üretilecek kontratlı mikserler sunabiliyoruz. Aşındırıcı malzemeler için temas parçası olarak sertleştirilmiş çelikler sunuyoruz. Ayrıca yüksek hijyen ihtiyacını karşılamak için özel paslanmaz çelikten karıştırıcılar üretiyoruz.
 
- Besleme ve Boşaltma
Müşteriler tarafından çeşitli besleme ve boşaltma yöntemleri seçmede tamamen özgürdürler.
 
- Sürüş sistemi
Sürücülü, dişli motor, redüktör, sonsuz redüktör, kayış veya zincir şanzıman vb. ile tahrik sistemi.
- Vakumlu kurutma ve hava tahliyesi
Mikser, özel uygulamalar için vakumlu kurutma ve hava tahliyesi için tasarlayabiliriz.
 
- Isıtma / Soğutma ceketi
Isıtma / soğutma işlemi için ceketli oluklar ve serpantinler

Uygulamalar:

 

TeknoLoad Ploughshare Mixer geniş bir uygulama alanına sahiptir:
Kuru toz karıştırma: gıda tatlandırıcı / katkı maddeleri, sünger / kek karışımları, kozmetik, ilaç, çimento, toz kauçuk, yapı kimyasalları.
Karıştırma sıvısı: Bisküvi kremleri, hamur, PVC macunlar, dolgu maddeleri, macunlar, şeker fayans yapıştırıcıları ve harçları.
Islak bulamaçların karıştırılması: kek hamurunun tekrar hamur haline getirilmesi, hamur, elyaf cam reçine hamur macunu.
Islak granülasyon; toz ve granüllerin sıvı kaplaması yağ dahil.
-Vakumlu kurutma ve hava alma
Mikser, özel uygulamalar için vakumlu kurutma ve hava tahliyesi için tasarlanabilir.
 

TeknoMix Paddle Kanatlı( Kürek Tipi) Karıştırma Mikseri

 

 

Kürek  ayaklı karıştı

rıcılar geleneksel ploughshare mikserlerin yenilikçi bir tasarımıdır,  daha nazik karıştırma işlemleri için(türbülans duyarlı partikülleri için gereklidir) üretilir ve daha az güç tüketimi gerektirir.

Bunun yanı sıra, TeknoMix paddle ( kürek) tipi karıştırma mikseri malzemelerin sıvı ve viskoz olması durumunda daha iyi bir performansa sahiptir, örneğin, bulamaçlar, bunun nedeni geleneksel kaz ayaklı karıştırma elemanlarının viskoz malzemeler tarafından yapıştırılıp sarılmasıdır.

Ploughshare Mikserimiz ve Paddle Mikserlerimiz arasındaki ana fark, kullanılan karıştırma elemanıdır: Plougshare Mikser saban (pulluk) biçimli elemanı kullanır, Paddle Mikser ise kürek tipi karıştırma elemanını kullanır.

Laboratuvar ve Pilot Uygulamaları:

Ploughshare Mikser ile aynı, Araştırma ve Geliştirme amaçlı laboratuvar ve pilot boyutunda kürekli paddle tipi mikserler sunabiliyoruz. Küçük boyutlu makine, Ar-Ge malzemeleri pahalı olduğu zaman müşteriler için çok faydalıdır, böylece müşterimize ilk aşamada sınırlı bütçelerini kaybetmemelerine yardımcı olur. Laboratuar ve pilot mikserin iyi performansıyla orta büyüklükte veya daha büyük bir ölçekte mikserler büyütmek kolaydır.

Turbo parçalayıcılarla özel tasarım:

TeknoLoad Multi-parçalayıcının temel paddle miksere montajı, mikserin karıştırma işlemi sırasında aglomeraların parçalanmasını sağlar. Karıştırma elemanı ile birlikte, turbo karıştırıcı ilk üründeki topakları çıkarır, macunsu yapışmaları kırar ve toz halindeki maddelerin nemlendirilmesi sırasında aglomerasyon oluşumunu engeller. Multi-parçalayıcı, kendi motoru tarafından bağımsız olarak çalıştırılmaktadır.

 

Diğer özellikler:

- Farklı malzemeler için farklı tipte karıştırma elemanı

TeknoLoad başlıca iki tip karıştırma elemanı - pulluk (PTS Mikser için) ve paddle (Paddle Tipi Mikser için) sağlar. Her ikisinin de avantajları vardır: pulluk elemanı, yoğun ve kalın toz veya macun malzemelerine kolayca nüfuz edebilirken, kürek elemanı daha geniş bir viskozite yelpazesini kapsayabilir.

  • Mikser malzemesi

Karbon çelik, SS304, SS316 / 316L, titanyum, dubleks paslanmaz çelik, ss310, vb. Tarafından üretilecek kontaktlı mikserler sunabiliyoruz. Aşındırıcı malzemeler için temas parçası olarak sertleştirilmiş çelikler sunuyoruz. Ayrıca yüksek hijyen ihtiyacını karşılamak için özel paslanmaz çelikten karıştırıcılar üretiyoruz.

- Besleme ve Boşaltma

Müşteriler tarafından çeşitli besleme ve boşaltma yöntemleri seçilebilir.

- Sürekli çalışma

Aynı malzeme için saatte büyük bir kapasiteye ihtiyaç duyulduğunda sürekli çalışma için makineler sağlayabiliriz. Sürekli pulluk karıştırıcı karıştırıcılar, harman halindeki karıştırıcılardan, ürünün kütle akışının, konteynerin girişinden karşı taraftaki deşarja kadar olandan farklıdır.

- Isıtma / Soğutma ceketi

Isıtma / soğutma işlemi için ceketler ve serpantinler

- Genişletilmiş yükseklik bazları

Karıştırıcımızın yüksekliği, müşterinin durumuna göre tanımlanabilir.

- Vakumlu kurutma ve hava tahliyesi

Mikser, özel uygulamalar için vakumlu kurutma ve hava tahliyesi için tasarlanabilir.

- Sürüş sistemi

Sürücülü, sikloidal redüktör, sonsuz redüktör, kayış veya zincir şanzıman vb. İle tahrik sistemi.

- Sprey ağızlığı nozulu

Toz, üstüne sprey nozulları ile tozun içine eklenebilir.

Uygulamalar:

TeknoLoad Toz karıştırma Paddle Karıştırıcı, Ploughshare Mikserinin kullanıldığı her yerde kullanılabilir, ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, bileşik, ince karıştırma, dağıtma, süspansiyonlaştırma, emülsifiye etme, hava alma, tavlama, kimyasal veya fiziksel reaksiyonları hızlandırma, granülasyon, aglomeraları parçalama vb. 1.000,000 parçada 100.000 ila 1 arasında 1 oranındaki mikser eser elementleri gibi zor işlemlere uygundur.

Karıştırma Kurutucu ve Reaktör:

 

Bazı özel modifikasyonlarla, Paddle Mixer, ek uzman ekipman ihtiyacını ortadan kaldıran çok aşamalı bir proses ekipmanı olarak kullanılabilir. Mikser-kurutucu, mikser-granülatör, hava alma, reaktör ve soğutucu olarak kullanılabilir.

 

TeknoMix Ribbon (Helezonik) Karıştırıcılar

 

 

TeknoMixRibbon (Helezonik) Karıştırıcılar, kuru tozları, granülleri ve viskoz hamurları homojen olarak karıştırmak için verimli ve çok yönlü karıştırma makineleridir. U şeklindeki haznenin içindeki yenilikçi sarmal sipiral helezonik tasarımı sayesinde karıştırma için mükemmel sonuç verebilirler.

Bir Ribbon karıştırıcıda, toz veya macun merkezden teknenin sonuna ve ayrıca uçtan merkeze hareket eder. Bu üç boyutlu bir şekilde, toplam toz veya macun bölme içinde karıştırılır. Kısa bir karıştırma süresi ve nispeten düşük güç tüketimi ister.

Ünite bir elektrik motoru, bir redüktör kaplin ve spiral karıştırıcı ile şafttan oluşur. Şaft her iki ucunda da çalı ve PTFE rakor muhafazası ile kapatılmıştır. Malzemeler üst taraftan yüklenir ve deşarj merkezin alt tarafında bulunur. Boşaltma yüksekliği ihtiyaca göre ayarlanabilir, böylece malzeme yüzen bir toz olmadan kabın altına boşaltılır.

Şerit Blender Seçenekleri:

- Ribbon

Farklı boyut ve uygulamalar için çeşitli spiral ribbon karıştırıcı türleri sunuyoruz.

  • Mikser malzemesi

Karbon çelik, SS304, SS316 / 316L, titanyum, dubleks paslanmaz çelik, SS310, vb. Tarafından üretilecek kontaktlı mikserler sunabiliyoruz. Aşındırıcı malzemeler için temas parçası olarak sertleştirilmiş çelikler sunuyoruz. Ayrıca yüksek hijyen ihtiyacını karşılamak için özel paslanmaz çelikten karıştırıcılar üretiyoruz.

- Besleme ve Boşaltma

Müşteriler tarafından çeşitli besleme ve boşaltma yöntemleri seçilebilir. Malzemelerin beslenmesi için, U-şekilli oluğun tepesine torba boşaltma istasyonu monte edilebilir. İşçinin yaralanmasını önlemek için güvenlik ızgarası monte edilebilir. Ürünlerin deşarjı için manuel, pnömatik veya motorlu vanalar müşterinin tercihine göre seçilebilir. Mevcut herhangi bir üretim hattına kolayca yerleştirilebilir.

- Sürüş sistemi

Sürücü , redüktör, sonsuz redüktör, kayış veya zincir şanzıman vb. İle tahrik sistemi.

- Isıtma / Soğutma ceketi

Isıtma / soğutma işlemi için ceket veya serpantin

- Vakumlu kurutma ve hava tahliyesi

Mikser, özel uygulamalar için vakumlu kurutma ve hava tahliyesi için tasarlanabilir.

- Sprey nozul ağızlığı

Toz, üstüne sprey nozulları ile tozun içine eklenebilir.

- Genişletilmiş yükseklik bazları

Ribbon karıştırıcımızın yüksekliği, müşterinin durumuna göre tanımlanabilir.

- Sürekli çalışma

Aynı malzeme için saatte büyük bir kapasiteye ihtiyaç duyulduğunda sürekli çalışma için makineler sağlayabiliriz.

Motorlu Devirme Özel Tasarım:

Boşaltım için motorlu devirme ile gıda uygulaması (karıştırma) için özel bir özellik tasarlamıştır. Makine, temizlik için tam paslanmaz çelik konstrüksiyon, kolay manuel açma için karşı ağırlığa sahip bir üst kapak ile üretilmiştir.

 

cizgi VİDEO GALERİ / Tümünü Göster cizgi
cizgi FOTOĞRAF GALERİ / Tümünü Göster cizgi