• slash
  • slash
+90212 852 73 47 / +90507 752 65 34
İletişim Sabit/Cep
info@teknoconvey.com
7/24 Bize Ulaşabilrsiniz.
MENU
ÇİMENTO İNŞAAT SEKTÖRÜ

 
ÇİMENTO VE YAPI MALZEMELERİ PNÖMATİK TAŞIMA
 
Çimento ve yapı malzemesi pnömatik taşıma sistemi yoğun fazlı pnömatik taşıyıcılardan oluşur. Pnömatik taşıma sistemi, özellikle çimentoyu havalı sistemlerle nakli için yüksek malzeme hava oranları ve düşük taşıma hızları sağlamak üzere tasarlanmıştır. Çimento   ve yapı malzemeleri (alçı, kireç, kum,yapı kimyasalı), bir adet besleme vanayla donatılmış bir basınçlı kap sayesinde çimentonun istenen noktaya nakli gerçekleştiriliyor. Kelebek vana, sistemdeki tek hareketli parçadır ve 90 ° boyunca tamamen serbest bırakılmamış dolum konumuna göre hareket eder. Kapatıldığında valf pnömatik olarak kapatılır. Sürekli olarak taşınan çimento, belirlenen taşıma hızını karşılamak için gereken sıklıkta parti parti sevkler oluşturur. Bir basınç sensörü, devrenin ne zaman tamamlandığını ve hava beslemesinin ne zaman kapatılacağını belirler. Bu basınç sensörüne göre pnömatik konveyör yeniden doldurulmaya hazırlanır ve yeni bir taşıma döngüsüne başlar. TeknoConvey, mümkün olan en düşük işletim maliyetine ulaşmak amacıyla çimento ve diğer yapı ürünlerini pnömatik taşınmasıyla ilgili sistemler geliştimektedir. 
 
Birkaç kelimeyle yoğun faz pnömatik havalı taşıma sistemini tanımlarsak: Pnömatik taşıma, kuru dökme malzemelerin düşük maliyetli bir ekipman kullanarak taşınmasının en basit yoludur. Pnömatik bir taşıma sistemi basittir, malzemelerin (toz, granül veya diğer kuru dökme malzemelerin) kapalı yatay veya dikey boru hatları vasıtasıyla düşük basınçta sıkıştırılması ve hava kullanılarak pompalanmasıdır. 
TeknoConvey, tüm endüstri uygulamalaı için projenizin her aşamasında sizinle en iyi ortaklığı gerçekleştirerek, pnömatik yoğun faz transfer sisteminizin eksiksiz bir şekilde çalışması için mühendislikten kuruluma kadar sizinle içbirliği yapıp, üretiminiz için en iyi mühendislik ve satış sonrası destek hizmetlerini sunarak pnömatik olarak her türlü dökme malzemenizin transferini sağlayacaktır. 
 

Yoğun faz basınçlı pnömatik taşıma sistemleri, bir basınç hattı, aktarma birimi, basınçlı kap ya da densveyör malzemelerinizi bir boru hattı vasıtasıyla belli varış noktasına ulaştırmak için genelde  1 Bar'ın üstünde bir basınçla ürününüzün nakli işlemidir (0.5 - 0.8 olasılıkla toz ve nakil hattına bağlı olarak). Yoğun faz pnömatik transport sistemlerinde basit  küçük filitreler ürün havadan ayrıştırılmaktadır, seyrek faz yada blower taşıma sistemleri gibi büyük filtrelere ihtiyaç yoktur, malzeme hava oranı seyrek faz sistemlerindeki gibi düşük değildir.

 
 
Yoğun faz havalı  taşıma sistemi kontrol PLC sistemler genel olarak şu şekildedir;  tranferi yapılacak olan yığın toz yada granül malzeme bir transporter (basınçlandırıcı kap, densveyör) içine aktarılır, aktarılan malzemenin üzerine kontrolü bir şekilde ürün ve mesafeye bağlı olarak değişik basınçta hava verilir ve içi toz ayad granül malzeme dolu basınçlandırılmış kap densveyör çıkışındaki vana açılarak, malzeme boru bir hattı yardımıyla ve hedefteki bunker, mikser, reaktör yada siloya  aktarımı sağlanır. Kullanıcı operatör touch panel üzerinden pnömatik yoğun faz taşıma sistemine ait her türlü ayarı yapabilmektedir. Taşıması yapılan  malzemenin ve hattın yapısına bağlı  göre çalışma ekranı üzerinden sisteme ait yardımcı ilave ekipmanlar devreye alıp yada devreden alıkoyabilir.
 

Hemen hemen her toz ve granül ürünün iletilmesinde büyük deneyime sahibiz, tüm müşterilerimiz, dökme malzeme transfer sistemlerimizin taleplerine ideal performans sağlayacağından emin olabilirler.

Ancak bazı durumlarda pnömatik taşımaya uygun olmayan büyük partikül boyutlu, yüksek hacim yoğunluğuna sahip ve son derece yapışkan malzemeler (çünkü malzeme temas yüzeylerinde bir kaplama eğilimi gösterir ve sonunda taşıma hattını bloke edebilir) içinse farklı çözümler müşterilerimiz sunabilmekteyiz. Etkili bir pnömatik taşıma için malzemelerin %90’nının 1mm den küçük olması ve malzemelerin nem oranının % 5-4'ten  düşük olması çok önemlidir.

 
TeknoConvey pnömatik taşıma sistemleri
 
Pnömatik yoğun faz havalı taşıma sistemleriyle hammadde, karışım, dozajlı her ürün taşınabilmektedir.
TeknoConvey, pnömatik transport sistemi  tasarım harcanan zamanı en üst düzeye çıkararak mümkün olan en etkili taşıma imkânı sağlar. Uzun mesafeli, yüksek kapasiteli uygulamalar için en verimli yoğun faz taşıma teknolojisi için tasarlanmıştır.
TeknoConvey pnömatik taşıma sistemleri
Esnek ve basit ve kurulum, taşıyıcı hatlar tesisinizin her yerinden çok yönlü geçebilir
Tozsuz çalışma şartları
Maksimum ürün kırılganlığı taşıma esnasında  ,% 5-6'dan az
Düşük bakım sadece birkaç hareketli parça
Otomatik Plc kontrollü 
Hızlı ve düşük maliyetli kurulum
Sessiz çalışma
Daha güvenli çalışma ortamları sağlar
 

PNÖMATİK TAŞİMA SİSTEMLERİ MAKALELERİMİZ

PNÖMATİK TAŞIMA - PNÖMATİK TRANSPORT SİSTEMLERİ VANA VE KLAPELER

PNÖMATİK TAŞIMA SİSTEMLERİ BORU HATLARININ ÖNEMİ VE OPTİMİZASYONU

PNÖMATİK TAŞIMA SİSTEMLERİ KONTROLU VE İKİZ TANK SİSTEMLERİ

Pnömatik Taşıma Sistemleri Boşaltma Vanalı

PNÖMATİK TRANSPORT SİSTEMLERİ SİSTEM VERİMLİLİĞİ (YOĞUN FAZDA)

PNÖMATİK TAŞIMA SİSTEMLERİ BASINÇLI KAPLAR

PNÖMATİK TAŞIMA SİSTEMLERİ BORU HATTI BESLEME EKİPMANLARI

PNÖMATİK TAŞIMA SİSTEMLERİ MALZEME ÖZELLİKLERİ

YOĞUN FAZ PNÖMATİK TRANSPORT ŞEKİLLERİ (KONDISYONLANMA)

PNÖMATİK TAŞIMA SİSTEMLERİNİN GÖZDEN GEÇİRİLMESİ

PNÖMATİK TAŞIMA SİSTEMLERİ HAVA HIZI

PNÖMATİK TAŞIMA SİSTEMLER

TEKNOCONVEY – Pnömatik Taşıma Sistemleri

 

cizgi VİDEO GALERİ / Tümünü Göster cizgi
cizgi FOTOĞRAF GALERİ / Tümünü Göster cizgi