• slash
  • slash
+90212 852 73 47 / +90507 752 65 34
İletişim Sabit/Cep
info@teknoconvey.com
7/24 Bize Ulaşabilrsiniz.
MENU
YOĞUN FAZLA

TEKNOCONVEY

 
Pnömatik Transport Sistemleri
Yoğun faz pnömatik transport sistemleri
 
Pnömatik Transport, Havalı Taşıma,  havalı taşıma sistemleri yada pnömatik transfer sistemleri gibi değişik adlarla sektörde çok yoğun bir şekilde toz malzemelerin sevkinde kullanılmaktadır.  
Pnömatik taşıma konveyör sistemlerinde özellikle toz ve granül taşıma konusunda sağladığı esneklik ile en popüler toz ve granül sevk sistemdir. 
Yoğun faz pnömatik taşıma özellikle kırılgan ve aşındırıcı toz ve granül malzemelerin taşınmasında en iyi yöntemdir. Pnömatik taşıma sistemi birçok endüstride yoğun bir şekilde kullanılmaktadır özellikle, gıda prosesleri, kimya, çimento, alçı, yapı kimyasalları, madencilik ve benzer sektörlerin  toz ve granül üretim işlemlerinin birçok alanında kullanılmaktadır. 
 
TeknoConvey  özellikle yoğun faz pnömatik taşıma sistemlerinde gerek deneyimi gerek mühendisliği ve aynı zamanda imalat olanaklarıyla hızla hak ettiği yere gelmektedir. TeknoConvey her zaman müşterilerinden gelen taleplere göre müşterileri için en uygun maliyetli ve en kullanışlı pnömatik taşıma sistemini müşterilerine sunmaktadır. 
 
 “Neden yoğun faz pnömatik taşıma sistem toz ve granül sevk etmede en iyi çözümlerden biridir?”
 
Yoğun faz pnömatik taşıma veya transfer hem toz hemde granül ürünlerin taşınmasında kullanılabilmektedir; eğer ürününüzde ayrışma; aşındırma, şekil bozulması ve kırılma işlemi büyük bir risk ise düşük hızlı yoğun faz pnömatik taşıma sizin için en iyi çözüm olacaktır. Yoğun faz pnömatik taşıma işlemlerinde düşük hız hem ürününüze verilecek zararı hemde ürün sevk hattınıza verilecek zararı minimize edecektir. Aynı zamanda pnömatik transport sistemi düşük hız ve daha az miktarlarda hava kullandığı için karışımınızda ayrışma problemi de olmayacaktır. 
TeknoConvey, pnömatik taşıma problemlerinizi ortadan kaldıran sorunsuz bir sistem sağlayıcısıdır. TeknoConvey pnömatik yoğun faz taşıma sistemleri daha az hava kullanımıyle enerji maliyetlerinizide düşürecektir. 
Tüm TeknoConvey müşterileri uzmanlığımıza, etkili ve uzun süreli kullanıma yönelik ürettiğimiz yoğun fazlı pnömatik taşıma sistem ekipmanlarımıza olan güveni tamdır.
 
Yoğun faz pnömatik taşımada düşük ürün taşıma hızı ve kullanılan hava miktarının düşüklüğünden dolayı ürününüz havada asılı kalmaz buda üründe ayrışma problemini ortadan kaldırır. Yoğun faz pnömatik taşıma düşük hızlarla ürün taşıdığı için taşıma boru hattında aşınma problemleri minimum seviyededir. Genelde yoğun faz pnömatik transferde ürün taşıma hızı dakikada sadece 120 metre ile 300 metre arasındadır. 
 
TeknoConvey tecrübeli ekibi size her zaman en doğru sistem tasarımı ve ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayacak ekipmanları sunacaktır. 
TeknoConvey yoğun faz pnömatik taşıma sistemiyle aşağıdaki ve benzeri ürünleri 1000 metreye kadar sorunsuz bir şekilde taşıyabilirsiniz:
Kırılgan, aşındırıcı granül ve toz mazlemeler yada her türlü toz yada granül karışımlar, kum, şeker, un, nişasta, karbon, alçı, kireç, peletli ürünleri, tuz, değişik toz ve granül yapıda kimyasallar, oksiter vb.
 
Özelikle higroskopik malzemelerde yoğun faz taşımada kullanılan hava miktarının malzemeye oranı düşük olduğu için kuru hava ihtiyacı yoktur, buda özelikle higroskopik ürünlerin pnömatik taşınmasında büyük maliyet avantajı sağlamaktadır.  Örneğin kum, şeker, siyah karbon tozu, alçı ve kireçte direk kompresör havası yeterli olmaktadır ayrıca yüksek maliyetli hava kurutma sistemlerine gerek kalmamaktadır.  
 
TeknoConvey pnömatik transfer üniteleri,  müşteri taleplerine bağlı olarak 200 ton saat kapasiteye kadar tasarlanabilmektedir.  Ayrıca yoğun faz pnömatik taşıma sistemlerinde kullanılan hava miktarının az olmasından dalayı seyrek faz pnömatik taşıma sistemlerinde kullanılan büyük filtrelere olan ihtiyacıda ortadan kaldırmıştır buda müşterilerimize ilk yatırım maliyetlerinde büyük avantaj sağlamaktadır. Ayrıca ürünlerin sevk aşamasında aşınması ve parçacık bozulması da en aza indirgemiştir. Yoğun faz pnömatik taşıma ekipmanları fabrikanızdaki değerli alanları diğer mekanik taşıma sistemlerindeki gibi işgal etmemektedir çok küçük alanlara kurulup sevk sistemi ise borularla olduğu için fabrikanızda ekstra bir alan revizyonuna gerek kalmamaktadır.  
 
Pnömatik yada havalı taşıma sistemiyle ilgili detaylı bilgi için lütfen sık sorulan sorular bölümünü inceleyiniz. 
 
 
PNÖMATİK TAŞİMA SİSTEMLERİ MAKALELERİMİZ

PNÖMATİK TAŞIMA - PNÖMATİK TRANSPORT SİSTEMLERİ VANA VE KLAPELER

PNÖMATİK TAŞIMA SİSTEMLERİ BORU HATLARININ ÖNEMİ VE OPTİMİZASYONU

PNÖMATİK TAŞIMA SİSTEMLERİ KONTROLU VE İKİZ TANK SİSTEMLERİ

Pnömatik Taşıma Sistemleri Boşaltma Vanalı

PNÖMATİK TRANSPORT SİSTEMLERİ SİSTEM VERİMLİLİĞİ (YOĞUN FAZDA)

PNÖMATİK TAŞIMA SİSTEMLERİ BASINÇLI KAPLAR

PNÖMATİK TAŞIMA SİSTEMLERİ BORU HATTI BESLEME EKİPMANLARI

PNÖMATİK TAŞIMA SİSTEMLERİ MALZEME ÖZELLİKLERİ

YOĞUN FAZ PNÖMATİK TRANSPORT ŞEKİLLERİ (KONDISYONLANMA)

PNÖMATİK TAŞIMA SİSTEMLERİNİN GÖZDEN GEÇİRİLMESİ

PNÖMATİK TAŞIMA SİSTEMLERİ HAVA HIZI

PNÖMATİK TAŞIMA SİSTEMLER

TEKNOCONVEY – Pnömatik Taşıma Sistemleri

 

cizgi VİDEO GALERİ / Tümünü Göster cizgi
cizgi FOTOĞRAF GALERİ / Tümünü Göster cizgi